Kıyafetlerin Üzerinde Kullanılan Yaka Yapımı

.

Kolay Yaka Nasıl Yapılır?

Kıyafetlerin üzerine aksesuar olarak takılan, görsel yönden çok şık duran yakalar  son zamanlarda çok moda olmuştur. Bu yakaları her tuhafiyede bulabilirsiniz. Fakat kendi zevkinize göre tasarlayabileceğiniz bu yakaların yapımı da oldukça kolaydır. Ben bugün sizlerle bir modelin yapılışını paylaşacağım. Sizlerde bu modele bakarak dilediğiniz boncuk ya da aksesuarı kullanarak yaka yapabilirsiniz.

Yaka için gerekli malzemeler; kalın keçe, dizi halinde boncuk ya da inci, kumaş yapıştırıcısı (yok ise sağlam bir yapıştırıcı da olabilir.), kurdela, kağıt, kalem ve delgeç. İlk önce yapmak istediğiniz yakanın şeklini kağıda çizeceksiniz. Sonra bu şekli keçeden oluşturacaksınız. Keçeden yakanızı kestikten sonra dizili incilerinizi şekle göre, güzelce yapıştıracaksınız. Yapıştırma işlemi de bittikten sonra keçenin her iki ucuna, delgeç ile delik delerek, boynunuza göre kurdelayı bu deliklerden geçireceksiniz. Resimde de anlatıldığı gibi bütün bu işlemler bittikten sonra yakanız kullanılmaya hazırdır.

Sizinde zevkinize ve tarzınıza hitap ediyorsa mutlaka bir tane yapmalısınız. KOLAY GELSİN.

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.