Dekorasyonda Ayna Kullanımı

.

Dekorasyonda Ayna Nasıl Kullanılmalıdır

Aynalar, mekanlara derinlik ve hacim katmak, mekanda estetik bir görüntü yaratmak için kullanılmaktadır. Bulunduğunuz mekanı geniş ve elegan göstermek, mekana aydınlık, şık bir hava katmak için   dekorasyonda sıklıkla kullanılan bir aksesuardır. Aynalar doğru yerde kullanıldıklarında güzelliği ve bereketi arttırmakta; yanlış  yerde kullanıldığında ise, negatif enerjiye ve gerginliğe sebep olmaktadır. Bu nedenle mekanda ayna kullanırken neyi yansıttığına dikkat etmeliyiz.

Mesela salonumuzda yeteri kadar ışık yok ise, kullanacağımız aynayı pencere karşısında bulunan  duvara asarsak ışığı fazlasıyla içeri yansıtmış olacağız. Koyu renkli mobilyaların hakim olduğu klasik bir salonda kullanılan ayna ise, ortamı yumuşatacaktır.

Koridorda kullanacağınız bir ayna alanı genişletir ve ferahlık sağlar.

Yatak odasında ayna kullanımı tercih edilmemelidir. Özellikle yatak başının karşısında kullanmamak gerekir. Bunun dışında, giriş kapısının karşısında, merdivende, ocağın karşısında da ayna kullanılmamalıdır.

Çoğu kişinin yemek odasında bulunan konsol aynaları ise, yani yemek masalarının yan duvarına asılan aynalar bereketi arttırır.

Özellikle son zamanlarda renkli, oval, kenarları işlemeli gibi olan aynalar sıkça kullanılmaktadır. Evinizin herhangi bir duvarında büyüklü, küçüklü, çerçeveli aynalar kullanabilirsiniz. Fakat herşeyin fazlasının zararlı olduğu gibi, ayna kullanımını da abartmadan kullanmalıyız. Ayna ayna söyle bana benden  güzeli var mı bu dünyada?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.