Kanaviçe Masa Örtüsü Yapımı

.
KANAVİÇE MASA ÖRTÜSÜ YAPIMI

Kanaviçe denince insanın aklına eskiden yapılıp, modası geçmiş olan el işleri geliyor. Fakat durum böyleyken diğer yazılarımda da bahsettiğim gibi, son zamanlarda kanaviçe tekrar moda olarak evlerimize girmiştir. Günümüzde çoğu kişinin hobi olarak tercih ettiği kanaviçeler, benim de en sevdiğim hobimdir. Sizlerle daha önceki yazılarımda 2 adet kanaviçe işi tablo paylaşmıştım. Bugün ise işlemiş olduğum, çok şık duran ve keyifle kullandığım menekşe desenli masa örtüsünü sizlerle paylaşmak istiyorum. 

Markası RICO Design olan bu masa örtüsünü tuhafiyelerde bulabilirsiniz. Ya da internet üzerinden temin edebilirsiniz. Bu masa örtülerinin boyutu 90 x 90 cm’dir.  Resimde de gördüğünüz gibi sadece köşelerinde işlemek için delikli etamin kumaşı bulunmaktadır. Model bu delikli kumaşın üzerine işlenmektedir. İşleyeceğiniz model Tuva Yayıncılığın çıkarmış olduğu Kanaviçe Masa Örtüleri dergisinde bulanmaktadır. Muline iplikler 6 kattır. Bu model Muline ipliğin 4 katı ile işlenir. İpliklerin katını kolaylıkla birbirinden ayırabilirsiniz. Yapılması gereken şemadaki renk karelerini sayarak  deseni kumaşınıza çarpı işi olarak işlemektir.
Kullanacağınız malzemeler; DMC Muline İplikRICO 77725 (Model Numarası) 90×90 masa örtüsü, orta kalınlıkta etamin iğnesi ve makas. Ayrıca ipliklerin renk numarasını da sizlerle paylaşmak isterim. 726 Sarı, 989 Yeşil, 3346 Yeşil, 554 Lila, 553 Lila, 550 Mor’dur. 
Yapmış olduğum bu masa örtüsünü beğeneceğinizi ve sizinde işlemek isteyeceğinizi umut ediyorum.  Fiskos sehpanızda, orta sehpanızda ya da benim kullandığım gibi yemek masanızda çok şık duracaktır.  Bu menekşe modelini sadece masa örtüsüne değil, dilediğiniz her kumaşa işleyip kullanabilirsiniz.  KOLAY GELSİN.

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.