Kolay Bileklik Yapımı

.
Merhabalar, bugün sizlere yapımı pratik ve masrafsız bir bileklik yapmayı anlatacağım.
KOLAY BİLEKLİK YAPIMI
 
MALZEMELER:
  • 1 paket kum boncuk.
  • Boncuk iğnesi.
  • 5 gr 4 numara kristal boncuk. (buradaki 4 numara boncuğun büyüklüğü.)
  • 20 lik (ince) 2 metre kadar misina.

YAPILIŞI: Başlangıcı; iğne yardımıyla 1 adet kristal, 2 adet kum, 1 adet kristal ve 4 adet kum boncuğumuzu misinamıza diziyoruz. (bileğimize takmak için misinada boşluk bırakınız) Daha sonra iğneyi 4 adet kum boncuğun 2. boncuğuna girerek misinayı sıkıştırıyoruz. Sonra 2 adet kum, 1 adet kristal ve 2 adet kum şeklinde dizerek ilk başta kullandığımız 1 adet kristal boncuğun içinden geçiriyoruz. Daha sonra tekrar 4 adet kum alarak 2. kum boncuğun içinden iğneyi geçirerek  misinayı sıkıştırıyoruz. Tekrar 2 adet kum, 1 adet kristal ve 2 adet kum alarak önceki kristal boncuğun içinden geçerek sıkıştırıyoruz. Bilekliğimizi “4 adet kum, 2. kum boncuktan geçir, 2 adet kum, 1 adet kristal, 2 adet kum ve önceki kristalin içinden geçir” şeklinde devam ettirerek bitiriyoruz. Bittikten sonra boncuklar çıkmasın diye dikiş düğümleme tekniği ile 3 kere kristal boncuğun dibinden düğümlüyoruz.

Bilekliğimizin takma yerlerini yapmak için; bir tarafı yaparken önce, 5 adet kum al, 1 adet büyük kristal al, 1 kum boncuk al, kristal ve 2 kum boncuğun içinden geçirerek misinayı sıkıştır. 3 kum boncuk al çaprazındaki kristal boncuğun içinden geçirerek çık. Boncuğum dibinden 3 kere düğümle.
Diğer taraf için; (başlangıç yeri olduğu için önce boncuklar çıkmasın diye düğümle) 24 tane kum boncuk al. 19 tane boncuğu geç ve 20 – 21. boncuğun içinden girerek misinayı sıkıştır. (3 adet kum kalacak) Sonra kalan 3 kum boncuğu dibindeki kristalin içinden geçerek misinayı sıkıştır ve düğümle bitir. Sonra 2. resimdeki gibi 4 adet kum boncuk alarak kristal boncuğun içinden geçir. Bu işlemi her kristal boncuğun içinden geçerek yapınız. Balıksırtı gibi şekil oluşacak. İYİ GÜNLERDE KULLANINIZ.

 

 

 

You may also like

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: