Kolay Bileklik Yapımı

.
Merhabalar, bugün sizlere yapımı pratik ve masrafsız bir bileklik yapmayı anlatacağım.
KOLAY BİLEKLİK YAPIMI
 
MALZEMELER:
  • 1 paket kum boncuk.
  • Boncuk iğnesi.
  • 5 gr 4 numara kristal boncuk. (buradaki 4 numara boncuğun büyüklüğü.)
  • 20 lik (ince) 2 metre kadar misina.

YAPILIŞI: Başlangıcı; iğne yardımıyla 1 adet kristal, 2 adet kum, 1 adet kristal ve 4 adet kum boncuğumuzu misinamıza diziyoruz. (bileğimize takmak için misinada boşluk bırakınız) Daha sonra iğneyi 4 adet kum boncuğun 2. boncuğuna girerek misinayı sıkıştırıyoruz. Sonra 2 adet kum, 1 adet kristal ve 2 adet kum şeklinde dizerek ilk başta kullandığımız 1 adet kristal boncuğun içinden geçiriyoruz. Daha sonra tekrar 4 adet kum alarak 2. kum boncuğun içinden iğneyi geçirerek  misinayı sıkıştırıyoruz. Tekrar 2 adet kum, 1 adet kristal ve 2 adet kum alarak önceki kristal boncuğun içinden geçerek sıkıştırıyoruz. Bilekliğimizi “4 adet kum, 2. kum boncuktan geçir, 2 adet kum, 1 adet kristal, 2 adet kum ve önceki kristalin içinden geçir” şeklinde devam ettirerek bitiriyoruz. Bittikten sonra boncuklar çıkmasın diye dikiş düğümleme tekniği ile 3 kere kristal boncuğun dibinden düğümlüyoruz.

Bilekliğimizin takma yerlerini yapmak için; bir tarafı yaparken önce, 5 adet kum al, 1 adet büyük kristal al, 1 kum boncuk al, kristal ve 2 kum boncuğun içinden geçirerek misinayı sıkıştır. 3 kum boncuk al çaprazındaki kristal boncuğun içinden geçirerek çık. Boncuğum dibinden 3 kere düğümle.
Diğer taraf için; (başlangıç yeri olduğu için önce boncuklar çıkmasın diye düğümle) 24 tane kum boncuk al. 19 tane boncuğu geç ve 20 – 21. boncuğun içinden girerek misinayı sıkıştır. (3 adet kum kalacak) Sonra kalan 3 kum boncuğu dibindeki kristalin içinden geçerek misinayı sıkıştır ve düğümle bitir. Sonra 2. resimdeki gibi 4 adet kum boncuk alarak kristal boncuğun içinden geçir. Bu işlemi her kristal boncuğun içinden geçerek yapınız. Balıksırtı gibi şekil oluşacak. İYİ GÜNLERDE KULLANINIZ.

 

 

 

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.