Keçeden Bardak Altlığı Yapımı

.
Keçeden Bardak Altlığı Yapımı
Bugün, hepinizin çok seveceğini düşündüğüm ve keyifle yapacağınız farklı bir çalışmadan daha bahsetmek istiyorum. Yapacak olduğumuz bu çalışma, keçeden bardak altlığıdır.
Bildiğiniz gibi bardak altlıkları, koyduğumuz içeçek nedeniyle sehpa ve masalarımızın lekelenmemesi için kullanılan bir aksesuardır. Çok kullanışlı olan bu aksesuarı bizlerde istediğimiz malzemeden yapabiliriz. Ben bugün rengarenk keçeleri kullanarak yapabileceğimiz bardak altlıklardan bahsetmek istiyorum. İlerleyen yazılarımda farklı malzemeden yapılanlara da yer vereceğim.
Paylaştığım resimlerde gördüğünüz gibi bu altlıklar çok modern ve kullanışlı durmaktadır. Evlerinize farklı hava katmak için bir seçeneği daha sizlerle paylaşmak istedim ve yapımı çok kolay olan bu altlıkları hepinizin rahatlıkla yapacağını düşünüyorum.
Yapılışı: Keçeden aksesuar yapmak için çeşitli kalıplar satılmaktadır. Fakat bu kalıpları temin edemiyorsanız bir kağıda yapmak istediğiniz şekli çizerek, keçeye bu şekli geçirmeniz yeterli olacaktır. Keçenin üzerine geçirdiğiniz şeklinizi makas ile güzelce kesiyorsunuz. 2 adet aynı boy kestiğiniz elma şekilli keçenizin üzerine (bir tarafına) diğer keçe parçalarını silikon tabancası ile üst üstte yapıştırıyorsunuz. Dilerseniz de şekillerinizi birbirine dikebilirsiniz. Üst üstte ekleme işlemi bittikten sonra keçeden bardak altlıklarınız kullanılmak üzere hazırdır. Bu arada tekrar hatırlatayım, bir önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi silikon tabancası (sıcak silikon) hobilerinizi yaparken sizin işinize yarayacak en önemli malzemedir.  Mutlaka temin etmenizi tavsiye ediyorum.
Bu  bardak altlıkları sizcede çok güzel ve kullanışlı değil mi? Ben kullanmaktan müthiş keyif alıyorum. Bence hiçbir yerde bulamayacağınız, size özel farklı bir tasarım. Eminim gelen misafirleriniz çok beğenecekler. Sizlerde sevdiğiniz renk keçeleri temin edip bardak altlıklarınızı kendiniz yapın. KOLAY GELSİN.
 

 

 

 

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.