Çok Eğlenceli Meyve Tabakları

.
Bugünkü yazımda sizlerle, meyvenin vücudumuz için yararlarını ve çocuklarımıza meyve yeme alışkanlığını kazandırabileceğimiz çok eğlenceli meyve tabaklarını paylaşmak istiyorum.

Maalesef çocuklarımızın meyve ile araları hiç yoktur. Aslında zaman zaman bizlerde yemeyi ihmal ederiz. Bence yemek istememelerinin sebebi, soymaya üşenmeleridir. Şöyle düşünecek olursak; çocuklar, anne ve babadan ne görürlerse onu uyguladıkları için bu alışkanlığı öncelikle bizim edinmemiz gerekmektedir. Bizler hazırlayıp, farklı sunumlarla servis edersek, çocuklarımızı yemeleri için teşvik etmiş oluruz. Bir zaman sonra da meyve yemek hepimiz için alışkanlık haline gelmiş olacaktır. Bu konuda babama gerçekten minnettarım. İyiki kendisi hazırlayarak bizi meyve yemeye alıştırmış.

Yediğimiz her meyvenin birbirinden farklı vitamin ve mineral özellikleri bulunmaktadır. Bu vitaminler sayesinde vücudumuz için birçok faydası vardır. Meyvenin faydalarından da  kısaca bahsetmek isterim.

MEYVELERİN VÜCUDUMUZ İÇİN YARARLARI

  • Vücudumuz için zararlı olan kolesterol hiçbir meyvede yoktur.
  • Meyveler doğal şeker içerirler.
  • Çok iyi bir lif kaynağıdır. 
  • Az kalorilidirler ve kilo aldırmazlar. Tabiki bazı meyveler hariçtir.
  • Meyvelerin içerisinde bol miktarda antioksidan bulunmaktadır.
  • Aç karnına yediğimiz zaman sindirimi oldukça kolaylaştırır.
Paylaştığım resimlerdeki gibi tabaklar hazırladığınız zaman, çocuklarınızın meyveyi daha keyifle yiyeceklerini düşünüyorum. Sizce de çok eğlenceli tabaklar değil mi? Sağlıklı, bol vitaminli günler sizinle ve çocuklarınızla olsun…

Bu arada en üstteki resimde dişler  marshmallow ile yapılmıştır.You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.