Bebek Yatakları İçin Pratik Oyuncak Yapımı

.
KEÇEDEN OYUNCAK YAPIMI

Herkese, güzelliklerle dolu, enerjisi, motivasyonu, neşesi bol, harika bir hafta olmasını diliyorum.

Haftanın ilk gününe diğer günlerden daha farklı bir çalışma yaparak başlamaya ne dersiniz? Ben bugün rengarenk keçeleri kullanarak, bebek yataklarının vazgeçilmez oyuncağını yapmak istedim ve bu fikrimi de sizlerle paylaşmak istiyorum. 
Keçeden bir şeyler üretmek çok keyiflidir. Çünkü her rengi dilediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz, eğlenceli karakterler çıkartabiliyorsunuz. Keçe ile ilgilenmek sizi keyiflendireceği gibi yapılmış olan eğlenceli objeler de çocuğunuzu keyiflendirecektir. Bu uğraş sizi zorlayacak bir hobi değildir. Malzemelerini rahatlıkla temin edebilirsiniz. 
Bugün yapacağımız oyuncak için gerekli malzemeler; resimde görüldüğü gibi 1 adet çanta sapı ya da kasnak (her tuhafiyede mutlaka bulabilirsiniz.), dilediğiniz renkte ince ve kalın keçeler, silikon tabancası veya kumaş yapıştırıcısı (fakat ben her hanımın bir silikon tabancası olması gerektiğini düşünüyorum.), makas, az bir miktar elyaf, sarkıtmak için kurdela, iğne ve ipliktir. Keçelerimize, isterseniz çizerek, isterseniz makasla doğaçlama istediğimiz şekli veriyoruz. Ya da keçe için kalıplar bulunmaktadır. Bunlar internette de mevcuttur. Şekillerinizi bu kalıplar yardımıyla da çıkartabilirsiniz. 2 adet oluşturduğumuz dinazor şekillerini iğnemiz ile ucunda çok az açıklık kalacak şekilde dikiyoruz. Açık kalan yerden elyafımızı, çok şişirmeden doldurup, diğer kalan kısmıda dikerek dikme işlemini tamamlıyoruz. İnce keçelerimizi de şekillendirip, dinazorun üzerlerine yapıştırarak son süslemelerini yapıp oyuncağımızı tamamlıyoruz. KOLAY GELSİN.

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.