Ev Dekorasyonu

.

Merhabalar, bugünkü yazımda dekorasyonla alakalı bir şeyler paylaşmak ve kendi düşünceme göre dekorasyonu tanımlamak istiyorum.

Dekorasyon, kişinin kendi yaşam alanını istediği tarzda, rahat hissettiği şekilde düzenlemesi ve şekillendirmesidir. Banyoda, mutfakta, yatak odasında, salonda nasıl rahat edeceğinizi, ruhunuza hangi renk ve tonların size hitap ettiğini ve evinizi kendi zevkinize göre nasıl dekore etmeniz gerektiğini paylaştığım resimlerle birlikte göz atalım.

Öncelikle eşya seçiminde birçok hataya düşüyoruz. En ucuzunu almak, daha uygun olsun diye kendi tarzınız olmayan mobilyaları seçmek, tarzımız olmasa bile aile büyükleri uygun gördü diye onların istediklerini almak gibi olaylar tarzınızı ve dekorasyonunuzu yansıtmayacaktır. Bu tip aldığınız fazla eşyalar size daha büyük masraflar oluşturacaktır. İstediğiniz eşyayı zevkinize göre alın ve yıllarca kullanın. Evinizde sevdiğiniz renkleri ve tarzınıza uygun eşyaları tercih edin. Mavinin tonları, sarılar, morla bezenmiş aksesuarlar, pembenin tonları gibi renklerden hangisi size yakınsa onu kullanın. Çünkü ev dekorasyonunda renk seçimi yaşam alanınıza girdiğinizde sizi dinlendirecek, huzur verecek ve size mutluluk katacak şekilde olmalıdır.

Evinizde sevdiğiniz bitkilere yer verin. Örneğin; en az bir tane kaktüsünüz olsun. Nedeni uzun ömürlü olması ve evimizdeki televizyon, bilgisayar gibi elektronik aletlerden çıkan radyasyonu engellemesidir.

İlerleyen yazılarımda kendi evimde tercih ettiğim renklerden, renklerin enerjilerinden, aksesuar seçimleri nasıl olması gerektiğinden ve dekorasyona ait birçok konudan bahsedeceğim.

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.