Kumaş Boyama

.
KUMAŞ BOYAMA NEDİR?
Kumaşın üzerine istediğiniz deseni boyamak oldukça kolaydır. Kumaş boyamayıda ilgileneceğiniz hobiler arasına koyabilir ve rahatlıkla yapabilirsiniz.
Kumaş boyamada; yağlı kağıda çizilmiş bir desen, karbon kağıdı, farklı boyutlarda sentetik samur fırçalar, kurşun kalem, kalıcı boya yani permenent boya, metalik boya ve kasnak kullanılmaktadır. İlk önce boyamak istediğiniz yağlı kağıttaki deseninizi, karbon kağıdı ile kumaşa çıkarıyorsunuz. Çıkarttığınız deseni daha rahat boyamak ve renklerin birbirine karışmasına engel olmak için desenin tamamını kasnağa germeniz gerekmektedir. Boyalarımızı metalik boya kullanarak inceltiyoruz ve boyama işlemine başlıyoruz. Renklerin kullanırken açık renkten başlayıp koyu renk ile tonlama yapılması daha uygundur. Kumaşta boyanmamış hiçbir yerin kalmaması gerekmektedir. Kumaşınızı ışığa doğru kaldırıp baktığınızda nerenin boyanmadığını tespit edebilirsiniz. Boyama işlemi bittikten sonra boyanın kuruması için kumaşınızı kasnakta 24 saat bekletmeniz gerekmektedir. İyice kuruyan boyayı sabitlemek için kasnaktan çıkardığımız kumaşı ters çevirerek, buhar vermeden, uygun sıcaklıkta 2-3dk. ütülüyoruz. Bu sabitleme işleminden sonra kumaşınız rahatlıkla yıkanabilir hale gelmektedir.
Sizlerde zevkinize göre bir model seçin ve kumaşın üzerine dilediğiniz renkler kullanarak geçirin. Evlerinizde aksesuar olarak kullanabileceğiniz çok güzel bir çalışmadır. KOLAY GELSİN.

 

 

 

 
 
 

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.