Dekorasyonda Pastel Renkler

.
PASTEL TONLARIN UYUMU…
Pastel tonlar değince benim için akan sular duruyor hanımlar. Çünkü pastel renklere bayılıyorum. Renk tonlarının harika geçişleri resmen ruhumu dinlendiriyor. Huzur ve pozitif enerji veriyor. Güzel gül kuruları, pembeler, lila tonları, çok açık mavi tonlar vs.
Evimde dekor için kullanacağım aksesuarlarımı seçerken bu tonlamaya dikkat etmeye çalıştım. Dizayn edeceğiniz evde ömür geçireceğiniz için ruhu sıkmaması gereken renklerin kullanılması bence çok önemli.
Bulunduğunuz ortamın size enerji vermesi gerekir.
Sizlere ilham vermesi adına paylaştığım bu dekor örneklerini ben çok beğendim. Bakarken bile dinlendirmeye yetti. 
Aslında pastel renkler sadece dekorasyonda değil kıyafette, badana renklerinde, takı veya aksesuarlarda da inanılmaz şık durmakta. Özellikle bahar ayını yansıttığı için kış mevsiminden çıkarken kıyafetlerde çok sık tercih edilmekte. 
Bu arada resimlere bakarken keyfini çıkarmayı da ihmal etmeyin. Sizlere yazılarımda güzel fikirler verebilmek benim için önemli bir detay. Bana iyi gelen ve size de iyi geleceğini düşündüğüm kareleri paylaşmaya çalışıyorum. Umarım beğenirsiniz.

Mesela şu resimdeki sarı ve yavru ağzının uyumuna ne dersiniz? Bence harika bir geçiş. Aydınlık bir görüntü. Ferah bir esinti. Temiz bir ortam. 

 

Ya bu pastel çiçekler… Soft, yumuşak bir ortam oluşturmak için oldukça ideal bir seçim. Pozitif bir enerji. Bu geçişleri görünce pastel renklerin 2016’da daha fazla trend olacağını düşünüyorum. 

 

 

 

 

 

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.