Ağaç Dalları İle Saksı Süslemek

.
Ağaç Dallarından Saksı Süsleme

Merhabalar, bugün sizlerle farklı bir çalışma daha paylaşmak istiyorum. Hepimiz evlerimizde ufak tefek değişiklikler yapmayı çok seviyoruz. Bugün paylaşacağım çalışmada bunlardan birisidir. Bu yapmış olduğumuz dizayn, hepinizin yapabileceği kolaylıktadır. Malzeme bakımından da sıfır masraflıdır.

Resimde de gördüğünüz gibi bu saksılar bittikten sonra görsel yönden inanılmaz otantik ve orijinal durmaktadır. Bu arada kurumuş ağaç dallarını kullanarak yapmış olduğumuz bu süslemeyi başka eşyalarınız üzerinde de uygulayabilirsiniz. Örneğin; servis altlığı, küçük saksılarınızın hatta bardaklarınız için altlık yapabilir; ayna ve çerçevelerinizin etrafını da süsleyebilirsiniz. Fakat ben saksıya yapıldığı zaman daha orijinal duracağını düşündüğüm için  bu süslemeyi bu şekilde yapmayı tercih ediyorum.

Yapacağımız bu çalışmanın temel malzemesi, kuru, inceli kalınlı ağaç dallarıdır. Bu dalları, şuanda yaşadığımız mevsimden dolayı rahatlıkla bulabilirsiniz. Diğer malzememiz ise, dalları kesebileceğiniz bahçe makası ve sağlam bir yapıştırıcıdır. İstediğiniz marka yapıştırıcıyı herhangi bir yapı malzemesi satan dükkanda ya da Tahtakale gibi mağazalarda bulabilirsiniz.

Yapılışı: Makasınız ile dalları orta kalınlıkta kesiyorsunuz. Bu arada dilediğiniz kalınlıkta dal kullanabilirsiniz. Dalları, kalın, orta ve ince olarak kullanmanız yapıştırmanızda size yardımcı olacak ve böylelikle saksınızın heryeri kaplanacaktır. Yuvarlak kesmiş olduğunuz bu dalları büyüklü, küçüklü, boşluk kalmayacak şekilde saksınızın üzerine yapıştırıyorsunuz. Bu işlemden sonra farklı tasarımınız kullanıma hazırdır. Yapacağımız süsleme işte bu kadar kolay.

Otantik, şık ve farklı duran, yapımı kolay olan bu süslemeyi gelin hep birlikte yapalım. Dekorasyonumuza farklı bir hava katmak için pratik bir çözümü daha sizlerle paylaşmak istedim. Eğer sizde saksılarınızın tarzını değiştirmek istiyorsanız mutlaka yapmalısınız. KOLAY GELSİN.

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.