Örgüden Abajur Kılıfı Yapımı

.
Bugün farklı bir tasarım yapmaya ne dersiniz? 
Ara sıra yün kutularımı yanıma alır, bütün yünlerimi, ördüklerimi şöyle bir severim. Bana, yünlerime dokunmak, onları sevmek en az örmek kadar keyif vermektedir. Bu modda olduğum bir gün aklıma farklı bir fikir geldi. Bu fikrimi de sizlerle paylaşmak istiyorum.
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; abajurlar son zamanlarda ev dekorasyonunda çok tercih edilmeye başlamıştır. Hemen hemen her evde ya bir abajur ya da lambader bulunmaktadır. İlerleyen yazılarımda bu lambaların kullanımları ve çeşitleri ile ilgili detayları sizlerle paylaşacağım. Bende salonumun bir köşesinde, spor ve modern görünümlü bir abajur kullanıyorum ve bu görüntü dekorasyonuma fazlasıyla şık bir hava katmıştır. 
Biz hanımlar bir müddet sonra bazı eşyalarımızın yerlerini yetiştirmeyi, farklı aksesuarlar alıp, kullanmayı çok severiz. Bazı zamanlar ise bu tarz değişikliklere bütçemiz elverişli olmamaktadır. Fakat evimizin dekorasyonunda yapacağımız değişiklikler için çok büyük paralara bence gerek yoktur. Bugün sizlerle paylaşacağım bu fikir de hepinizin böyle düşünmesine sebep olacak bir fikirdir. O zaman sadece elimizdeki artık iplerimizi değerlendirerek, evlerimizin tarzlarını biraz değiştirmeye çalışalım. Bu paylaştığım abajurların görünümü çok otantik bir hava estirmektedir. Umarım sizlere de aynı havayı hissettirir. Yapması oldukça kolay olan bu tasarımı hepiniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu modelleri hayal gücünüzle daha da çeşitlendirebilirsiniz. 
Yapmamız gereken abajurumuzun enine ve boyuna göre ilmek atarak, istediğimiz modeli örmektir. Örme işlemi bittikten sonra düzgün bir şekilde dikerek abajurumuzun kılıfını oluşturuyoruz. Daha sonrasında kopanaki (keten dantel) ya da herhangi bir dantelle kenarlarını süslüyoruz. Son olarakta üzerini istediğimiz gibi süsleyerek (çeşitli düğmeler, ponponlar, küçük aplikeler) eski olan abajurumuzu yenilemiş oluyoruz. 
Böylelikle masrafsız olan bu abajuru yaparak, sıkıldığımız aksesuarımızı değiştirip, evimize farklı bir hava katabiliriz. Bu süslemeden de sıkıldığınız zaman üzerindeki örgüyü çıkarıp eski haliyle tekrar kullanabilirsiniz. Dekorasyonumuzda yenilik oluşturmak işte bu kadar kolay…You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.