Hobi Odası

.

Hobi Masama Ait Görüntüler…

Bu akşam benim için özel olan, yaptığım bütün çalışmaları yazmış olduğum, hobi malzemelerimi kullandığım ve bana ilham veren çalışma masamı sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle sizlere farklı hobilerle uğraşmaya nasıl başladığımdan kısaca bahsetmek isterim. 

10 yıl önce, işsiz kaldığım bir dönemde, sevgili babaannem yüncüsüne bir eleman alınacağını duyarak bana orada çalışabileceğimi söyledi. İlk duyduğumda hiç ilgilenmedim. Fakat sonrasında mağazayı görmeye beraber giderek, o gün orada çalışmak için anlaştım. O kadar büyük ve gösterişli bir mağazaydı ki, bu dükkanda çalışıp hobi ile ilgilenmemek mümkün değildi. Hiç örgü örmekten anlamayan ben işin içinde olunca herşeyi öğrenmeye ve yapmaya başladım. Aslında şöyle de düşünüyorum. Demek ki bu işler içten gelen bir şeymiş.  Bu tür işlerle uğraşmak içimde varmış ki herşeyi öğrenmeye çalıştım. Edindiğim deneyim ve bilgiler sayesinde böyle bir bloğu yazmaya karar verdim. Bu tecrübelerden yola çıkarak yazılarımda yapmış olduğum ve yeni yaptığım örnekleri,  modelleri ve aklıma gelen fikirleri kısacası herşeyi sizlerle paylaşıyorum. 
O dönemlerde çalışırken hayalini kurduğum, “birgün bende hobi odası yapacağım” dediğim çalışma masamı kurdum ve bugün de sizlerle paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz. 
Evinizin küçüklüğü inanın hayallerinizi gerçekleştirmek için hiç sorun değil. Sadece yapmak isteyin. yeter. Bu dağınık masanın üzerinde kendinizi o kadar düzenli hissediyorsunuz ki anlatamam. Uğraştığınız hobiniz ne olursa olsun, evlerinizin küçük bir odasını veya bir köşesini kendinize ayırın.  Yünleriniz için yer kaplamayacak bir raf, sepet, şık kutular alın ya da puzzle ve kanaviçeniz için masanızda bir yer açın. Kendinize ait bir çalışma alanı oluşturmak size iyi gelecektir. KEYİFLİ GÜNLER.

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.