Ton Balığı İle Yapılan Yiyecekler

.

Balığın içerisinde bol miktarda fosfor, iyot, kalsiyum, demir, A, B ve D vitaminleri bulunmaktadır. Bu vitaminler bedenin ihtiyacı olan gücü ve enerjiyi verir.

İçeriğinde bulunan demir kan yapar. A vitamini ise gözler için çok yararlıdır. Balık haftada 1 kez mutlaka tüketmemiz gereken bir besindir. İçeriğindeki omega 3 yağı cilde ve saça iyi gelmektedir.

Balığın bir çok çeşidi vardır. Bugün sizlere özellikle diyet menülerinde yer alan, tadını çok sevdiğim ton balığından bahsetmek istiyorum. Biz konserve balığını ailecek çok seviyoruz. Ton balığı, normalin üzerinde civa içermesinin dışında, vücudumuz için gerekli olan bütün değerleri diğer balıklar kadar sağlamaktadır. Herşeyin fazlasının zararlı olduğu gibi ton balığı tüketimininde aşırısına kaçmamak gerekir

Yemek yapamadığınız zamanlarda ton balığı ile yapacağınız yiyecekler bence en pratik çözümdür. Bu balığı bir çok şekilde hazırlayabilirsiniz. En çok tercih edilenler salata, sandviç, makarna hatta pizzadır. Sadece tabağa koyarak ekmekle bile yiyebilirsiniz. Daha sayamadığım birçok çeşidini yapmanız mümkündür.

Peki ton balıklı pizza denediniz mi? Denemediyseniz, konserve balığıda seviyorsanız denemenizi tavsiye ederim. Ben geçtiğimiz günlerde ilk defa yedim ve çok beğendim. Yediğim pizzadan yola çıkarak sizlerle ton balığından yapılabilecek yemek seçeneklerini paylaşmak istedim.

Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle. AFİYET OLSUN…

 

 

 

 

 

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.