Örgüden Çerçeve Yapımı

.
Örgüden Renkli Çerçeveler Yapımı
 

 

Sevgili hanımlar, örgü ile farklı tasarımlar yapmanın sınırı yoktur. Örgüyü kazak, yelek, hırka gibi giysilerde kullanmayı tercih ettiğimiz gibi, aklınızdan geçen her türlü aksesuarı da örgü ile hayata geçirebilirsiniz. Düz örgüyü, 2 ters 2 düzü, haraşoyu ve tığ ile zincir çekip basit motifler yapmayı biliyorsanız sizlerde farklı tasarımlar yapabilirsiniz. Bu, tamamen hayal gücünüze kalmış bir olaydır.


Bugün de bu konu ile ilgili farklı bir çalışma paylaşmak istedim. Resimde gördüğünüz örgüden çerçeveler bunun çok güzel örneğidir. Görsel yönden oldukça şık durmaktadır. Yapımı da inanılmaz kolaydır. Elinizde arta kalan iplerinizi bu çerçevelerden örerek değerlendirebilirsiniz. Örerken kullanmanız gereken malzemeler; keçe parçası, orta kalınlıkta pamuk iplik, 3.5 ya da 4 numara tığ ve demir halka. (bu halka kasnak, çanta sapı, plastik makrome halkası da olabilir.) Öncelikle halkanızın etrafını tığ ile örerek kaplıyorsunuz. Sonra üzerine yapabildiğiniz modeli örüyorsunuz. Bittikten sonra içine resminizi koyup arkasını keçe ile kapatıyorsunuz. Çok kolay olan bu işlemden sonra yünden rengarenk çerçeveleriniz kullanılmaya hazırdır.

Örneğin; çerçevelerinizi ördükten sonra içerisine fotoğrafınızın dışında işlemiş olduğunuz kanaviçenizi ya da sadece çok beğendiğiniz renkli ve desenli bir kumaş parçasını yerleştirirseniz de çok şık duracaktır. Evinizin en güzel yerinde duvarınıza asabileceğiniz, kendi el yapımınız olan bu güzel çerçeveleri eminin evinize gelen herkes çok beğenecektir.
Çok şık duran ve yapımı oldukça kolay olan bu aksesuarları yapıp kullanmanızı tavsiye ederim. RENKLİ GÜNLER.

 

 

 

 

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.