Tığ İşi Örgüden ve Kumaştan Bebek Elbiseleri

.
KUMAŞTAN ve ÖRGÜDEN BEBEK ELBİSELERİ NASIL YAPILIR?

Eskiden örgü ve kumaşın birleşiminden yapılmış bebek elbiseleri vardı. Hatırlar mısınız? Küçükken anneannemin bizlere böyle elbiseler diktiğini hatırlıyorum. Daha doğrusu fotoğraflarda böyle elbiselerin üzerimizde olduğunu görüyorum:))

Son zamanlarda bu elbiseler tekrar moda oldu. Dikiş ve örgüyü birleştirmek… Bence inanılmaz güzel görünüyor. Tığ ile örülmüş merserize üst ve rengarenk kumaşların harika birleşimi.
Dikiş dikmek zevkle yapılan uğraşlardan birisidir. Diğer hobilere göre çok farklı bir yere sahiptir. Sabır isteyen bir iş olduğu için keyifle yapmak oldukça önemlidir. Yaptığınız işten keyif almalısınız ki sonuçları güzel çıksın. 
Dikiş dikmeyi seviyorsanız, hele bebek elbiseleri dikmeyi seviyorsanız bir de bunları örgü parçalarla birleştirin ve ortaya çok zevkli tasarımlar çıksın.
Bu yazımda sizlere fikir vermek adına bir kaç parça bebek ve çocuk elbise örneklerine yer vermek istedim.  Sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum. Yapılabilecek kolaylıkta olması da bir avantaj.
Sadece tığ işini yapabiliyor ve dikiş dikmekten keyif alıyor olmalısınız. 
Bu elbiselerin ipleri kumaşın kalınlığına uyacak şekilde olmalıdır. Pamuk olan merserize ipler oldukça idealdir. Bu ipler hem kumaş kalınlığına uyacak. Hem de bu elbiseler yazın kullanılacağı için ördüğünüz parçalar çocuğunuzun cildine zarar vermeyecektir. Cildini tahriş etmeyecektir.

Dikilmiş Bebek Elbise Modelleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.