Örgüden Bebek Külotu Yapımı

.
Bugün bir farklılık yapıp bebekler için külot örmeye ne dersiniz?
Örgü örmeyi hepimiz çok seviyoruz. Bence örmek harika bir terapidir. Özellikle de farklı modeller örmenin zevkine diyecek yoktur. Paylaştığım örnekler de size bu duyguları hissettirecek modellerdir. Peki bebek külotu örmeyi hiç denediniz mi? Denemediyseniz haydi gelin hep birlikte örelim.
Hepinizin rahatlıkla öreceğini düşündüğüm bu örneklerin yapılışlarını şemalı olarak paylaşıyorum. Modeller küçük olduğu için kısa sürede örüp bitirebilirsiniz. Her kestiğiniz ve arttırdığınız yerde örgünüzü bebeğiniz üzerinde  ölçerseniz, bebeğiniz yoksa oyuncak bebekte olabilir, örgünüz çok muntazam ve orantılı olacaktır. Bu modellerin aynısını ördükten sonra, zamanla kendi tasarımlarınız da oluşmaya başlayacaktır. Bu şirin külotları örerken istediğiniz örgü modelini uygulayabilirsiniz. Fakat farklı model uygularsanız sürekli boyutunu ölçmeniz gerekmektedir. Çünkü vermiş olduğum şema düz örgü ile örülebilecek sayılardır.  Sık iğne tekniği ile yapılmış olanları da, bu tekniği biliyorsanız şemaya uyarak, rahatlıkla örebilirsiniz. Bu külotları örmek için orta kalınlıkta bir ip kullanmanız uygun olacaktır. Modeliniz bittikten sonra resimde gördüğünüz gibi düğmeler ile tamamlayabilirsiniz.

Bu örgünün içerisinde, altlarında kocaman bezleriyle bebekleri hayal ettim de… Ne tatlılar:) Ne güzel bu külotlar sayesinde kış ayında totoları sıcacık kalacak. Farklı tasarımlarda buluşmak üzere…

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.