Kelebekli Goblen Tablo Yapımı

.
GOBLEN TABLO YAPIMI

Sizlerle daha önceki yazılarımda goblen yastıklardan birkaç model paylaşmıştım. Bugün ise işlediğim ve kullandığım, goblen bir tabloyu paylaşmak istiyorum.

 
Gobelin marka bu goblenin delikleri, işlediğimiz yastık kumaşının deliklerine göre çok daha küçüktür. Bu tablolar kalın yün iplik yerine, DMC marka muline iplikler ile işlenecektir. İşlerken kullanacağınız iğne ise orta kalınlıkta etamin iğnesidir. Bu tabloların işleme tekniği yastıkları işleme şeklinden farklıdır. Yastıklarda çarpı tekniğini kullanırken, tablo işlemede yarım çarpı tekniği kullanılmaktadır. Bu goblenlerin işleneceği delikler küçük ve sık olduğu için ortaya çıkacak sonuç daha kibardır. Goblenlerin kenarında, resimde görüldüğü gibi, işlemek için kullanacağınız ipliklerin renk numaraları yazmaktadır. Bu sayede renk ayarlama sıkıntısı olmayacaktır. Fakat dilerseniz goblenin orijinal renklerine yakın renk tonlarını kullanarak kendi renk zevkinize göre de işleyebilirsiniz.
Bu arada sizlerle küçük bir detayı paylaşmak isterim. Goblen işlerken kumaşınız ister istemez eğrilecektir. Bu sizi endişelendirmesin. Kumaşınızın eğrilmemesi için ya da bu sorunu daha aza indirmek için yapılması gereken, kumaşı tek tarafından işlememektir. Ben bu sorunu böyle çözdüm.  Yani farklı farklı yerlerinden , köşelerinden işlerseniz bu sorun ez aza inecektir. Gobleniniz çerçeveye girdiğinde ise hiçbir şekilde eğriliği kalmayacaktır.  KOLAY GELSİN.

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.