Köpekli Goblen Yastık Yapımı

.
KÖPEKLİ GOBLEN YASTIK YAPIMI
Goblen, iğne yardımı ile iplikleri sayılabilir kumaşın üzerine ya da baskılı kumaşın üzerine işleyerek resim oluşturmaktır. Benim işlemiş olduğum bu yastık, kumaş üzerine baskılıdır. Böylelikle işlemesi kanaviçeye oranla daha kolaydır. Goblen işleme sanatı zamanla keyifli bir hobi haline gelmiştir. 
Bugün sizlerle kedi ve köpek desenli yastık serimin bir diğeri olan fino köpekli yastığımı paylaşmak istiyorum. Bu yastığıda önceki senelerde işlemiştim. Yapımı, her akşam işten geldikten sonra 1-2 saat işleyerek, 20 gün kadar sürdü. Fakat vaktinizin çoğu evde geçiyorsa bu yastıkları işleme süresi daha kısa sürmektedir. Bu yastıkta diğerleri gibi çarpı işi tekniğiyle işlenmektedir. Yapmanız gereken resmin kenarlarından görünen kalın, iri delikli kumaşı temin edip üzerine kalın etamin iğneniz ile şemanınızı işlemektir. Ya da Vervaco nun bu yastık kitini hazır alarak işleyebilirsiniz.
İşlediğim yastıkların bütünlüğünü görmeniz için diğer yastıkları tekrar sizlerle paylaşmak isterim.

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.