Goblen Yastık Yapımı

.
KÖPEK DESENLİ GOBLEN YASTIK YAPIMI
Goblen işlemek benim içimde varmış. Bana göre bir hobiymiş diyebilirim. Bunu bir sürü parça işlediğim için rahatlıkla söyleyebiliyorum. Çalıştığım iş yerinde o kadar çok goblen ve kanaviçe malzemeleri vardı ki anlatamam. İyiki orada çalışırken gobleni keşfetmişim. Hayatıma girmiş. İyiyiki hepsinden alıp tek tek işlemişim. Daha önce bahsetmiştim. Yine söylemeden geçmek istemiyorum. Goblen işlemek inanılmaz keyifli.

Bu yazımda da sizinle işlediğim yastıklardan birini daha paylaşmak istiyorum. Daha önce kedili yastık paylaşmıştım. Bu yastıkta kedilinin eşi. Kız kardeşim kedi ve köpekleri çok sevdiği için işleyip ona hediye etmiştim. Çokta keyifle kullanıyor. Daha sonraki yazılarımda da kendi kullandığım yastıkları paylaşacağım. Diğer resmide hatırlamak için  ve bu köpekli yastığın devamı olduğu için tekrar paylaşmak istiyorum. Umarım beğenirsiniz.
MALZEMELER: 
  • Diğerinde bahsettiğim gibi iri delikli yastıklık kumaş.
  • Kalın etamin iğnesi.
  • Renkleri belli olan şema.
  • Kalın DMC nin yün iplikleri.
Yapacağınız işlem her zaman ki gibi şemanızdaki renk karelerini sayarak resmi kumaşa aktarmak. Ya da benim bu yastıkları işlediğim gibi Tuva Yayıncılığın Vervaco marka yastığını temin edip üzerini işlemek. Hazır kitlerin içerisinde ipleri, şeması ve iğnesi bulunmaktadır. Keyifle işleyeceğinizi düşünüyorum. KOLAY GELSİN.  You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.