Baykuş Desenli Kanaviçe İşleme

.
Baykuş Desenli Kanaviçe Modeli

Bugün çocuklarınızın odasına asabileceğiniz güzel, küçük bir tabloyu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu modelimizi DMC marka etamin kumaşımızın üzerine işliyoruz. Bu baykuş modelinin şeması  Yumak Nakış Dergisinin Kanaviçe Özel sayısında bulunmaktadır. Bu modeli diğer kanaviçeleri işlediğiniz gibi muline iplikler ile işleyeceksiniz. Renk tonlarını değiştirip, dilediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Mesela ben modelde, elimde kalan fazla iplikleri değerlendirmek için renkleri değiştirmeyi tercih ettim. Özellikle mavi rengin tonunu tamamen değiştirdim.

Bu modelde Anchor marka iplikler kullanılmıştır. Fakat bu marka ipliği bulmak zor olduğu için DMC’nin muline ipliklerini kullanmanız daha doğru olacaktır. Resmin kenarında bulunan renk numaraları sizi yanıltmasın. Bu şema ile hangi tuhafiye mağazasına giderseniz, oradaki görevliler şemaya uygun renkleri size verecektir.

Bu modelin bulunduğu dergiyi gazete bayilerinde bulabilirsiniz. Ya da benim paylaşmış olduğum şemanın fotokopisini çektirip, oradan yapabilirsiniz.

Çok fazla kumaş ve iplik gitmeyen bu modeli işleyerek, kanaviçeyi hobi haline getirmeye başlayabilirsiniz. KOLAY GELSİN.

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.