Duvara Asılabilen Kanaviçe Modelleri

.
Kanaviçe Panolar

Merhabalar, en sevdiğim hobinin kanaviçe işlemek olduğunu yazılarımda sürekli sizlerle paylaşıyorum. Bugün ise görüntüleriyle beni fazlasıyla etkileyen, heyecanlandıran ve hepsinden işlemek istememe sebep olan çok güzel kanaviçe modelleri paylaşmak istiyorum. İnanın modelleri görünce kumaşımı, ipliğimi, iğnemi ve kasnağımı elime alıp hemen işlemek istedim. Hafta sonunu evde geçiriyor ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız böyle kanaviçeler işlemeye ne dersiniz? Umarım bu modeller benim beğendiğim kadar sizlerinde hoşuna gidecektir.

Ev dekorasyonunda, duvara asılan kanaviçeden panolar, bana göre harika bir görüntü oluşturmaktadır. Düşünsenize, odanızın bir duvarını sadece bu panoları asarak, dekore ettiğinizi. Bence çok modern bir dekordur. Ben dekorasyonumun bir köşesinde bu tarz işlemeleri severek kullanıyorum ve sizinde işleyip, asmanızı öneriyorum.
Bu modeller Ponto Cruz isimli yabancı dergilerin modelleridir. Fakat bunlara benzeyen modeller Tuva Yayıncılığın Kanaviçe Dergilerinde fazlasıyla bulunmaktadır. Resimde gördüğünüz gibi  renkler karışık olmadığı için, modelleri kumaşa işlenmek oldukça kolaydır. Kasnakları ve kumaşları ise her tuhafiye mağazasında rahalıkla bulunabilmektedir. Tekrar hatırlatmak isterim, işeyeceğiniz iplikler DMC marka muline ipliklerdir. Kumaşlar ise DMC marka olup, farklı çeşitleri bulunmaktadır. Modelinizi hangi kalınlıkta ve büyüklükte isterseniz kumaşınızı buna göre temin edeceksizin. Ne kadar küçük delikli alırsanız işleyeceğiniz model o kadar küçük olacaktır. Kumaşın üzerindeki işleme deliklerine göre modelinizin boyutu çıkmaktadır.
Haydi gelin, paylaşmış olduğum harika panolara hep birlikte bakalım. Bu modeller ile kanaviçe işlemeye ilginizin daha da artacağını düşünüyorum. Bende evimin duvarını bu işlemelerle biraz daha doldurmaya devam edeceğim. Hep yazdığım gibi, mutlaka küçük bir modelde olsa kanaviçe işlemenizi tavsiye ediyorum.
 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like

  1. Adsız 7 seneönce
    Cevap

    Modeller çok güzel olmuş ellerinize sağlık.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.