Teyze Olmak Çok Güzelmiş

.
Evlenmeden önceki dönemlerimde kardeşime hep şunu derdim: “ilk önce sen evlen, ilk önce ben teyze olayım.” Nedense içimden hep bu şekilde olması geçiyordu. Nitekimde öyle oldu. İlk önce teyze oldum.:)
Yeğenimin haberini ilk aldığımda çok sevindim. Nasıl bir bebek olacak diye o anda başladı merakım ve teyzelik heyecanım. Sen annenin karnına düştükten 2 ay sonra bizim düğünümüze geldin. En mutlu günümüzde bizimleydin, teyzenin yanındaydın. İlk ayların nasıl geçtiğini anlayamadık. Ama şu son aylar… Artık sabırsızlığımız fazlasıyla artmıştı. Şu aylar bi geçsede seni görsek.
4 nisan sabahı beklediğimiz bebeğimiz ansızın dün sabah çıkageldi. Dün gece saat 4’te telefon çalmasıyla uyandık. Kardeşim sancısının başladığını söyledi. Sabah 6’da hastaneye gittik. 8’de de ameliyata aldılar.
Heyecanlı bekleyiş artık başlamıştı. O kapının önünde beklemek yok mu? Ah o beklemek… İnanılmaz heyecanlı, tarifi olmayan saatler. Sabırsızlık, merak, endişe, mutluluk… Her duygu bir arada. 
Hele ameliyathanenin kapısı açılıpta minik yavruyla karşılaşmak yok mu? İşte o an duyguların en güzeli. Minik yeğenini oradan çıkarken görünce gözyaşlarını tutamamak… Tam anlamıyla sevinç gözyaşı bu olsa gerek. Artık dünyaya gelmiştin. Hoşgeldin minik yeğenim.
Etrafımda yeğen sahibi olan kişilerden hep şunu duyardım. “Yeğen bir başka” oluyor, özellikle “teyze olmak daha bir başka” diye. Gerçektende öyleymiş. Şuanda çok minik olduğun için durumu kavrayamasamda teyze olmak harikaymış. 
 
Teyze, anne yarısı, en iyi dost, en iyi sırdaş, yanında kendini rahat hissetmek demekmiş. Umarım bende sana bütün bu duyguları hissettirecek bir teyze olurum. Aslında böyle olacağımdan eminim:) İlişkimizin ömür boyu çok güzel olmasını diliyorum..
İnşallah herşey senin minik kalbinden geçen güzeliklerle olsun. Annenin babanın duaları bir ömür boyu üzerinde, kaderin, bahtın açık olsun.
Umarım merhametli, vicdanlı, vatana, millete, annene, babana hayırlı bir evlat olursun kuzucuğum.
Çok şükür sağ salim dünyaya geldin. Canım kardeşim beni teyze yaptığın için sanada ayrıca teşekkür ediyorum:) Şuanda bu yazımı okurken diyosundur ki; “bende istiyorum ama.” İnşallah sende tadacaksın bu duyguyu.
Minik yavrum. Teyzen seni çoookk seviyor ve hep sevecek. Her zaman senin en iyi arkadaşın olacak. Bunu sakın unutma.

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.