Selesta Saç Bakım Serisi

.
Saç Bakım Ürünleri…
Sevgili hanımlar, saç bakımı bildiğiniz gibi biz bayanlar için oldukça önemlidir. Bakımlı ve güzel görünmek uğruna yaptırdığımız bir takım işlemlerden sonra saçlarımıza gerekli özeni göstermediğimiz için saçlarımız fazlasıyla yıpranmaktadır. Özellikle boyama, fön çektirme ve maşalama gibi işlemlerden sonra bakımsız saçlara sahip olmamız mümkün. Çoğumuz bu saç yıpranma sorununu yaşamaktayız. Bence saçlar bir kadını bakımlı gösteren önemli detaylardan birisidir. Bakımlı görünmek istiyorsak saçlarımıza gerekli özeni göstermeliyiz.
Saç bakım denince aklımıza çeşitli maskeler, şampuanlar, kremler, losyonlar, yağlar vb. ürünler gelmektedir. Bende geçtiğimiz günlerde Cosmeticadan saç bakımı için ihtiyacım olan bir kaç ürün aldım. Mağazada dikkatimi çeken ilk ürün Selesta Life marka ürünler oldu. Ürünlerin içeriği oldukça ilgimi çekti. Bu markanın saç bakım ürünlerini alıp kullanmayı tercih ettim. Bu arada alır almaz paylaşmak istemedim. Deneyip, saçlarımda nasıl bir bakım oluşturduğunu test ettikten sonra paylaşmayı uygun gördüm.
Selesta Life’ın Horsetail serisinden 1 adet özel bakım şampuanı 400 ml, 1 adet özel saç bakım maskesi ve 1 adet özel saç bakım kremi aldım. Bu ürünlerin özelliği zeytinyağlı ve yulaflı olması ayrıca boyalı ve yorgun saçlar için 3 özel etkiye sahip olmasıdır. Bu özel 3 etki ise, saçlarda boya ve kimyasal işlemlerden sonra oluşan hasara bakım yapması, saç ve kökleri beslemesi, saçların nem dengesini sağlaması ve saç rengini korumasıdır. Ayrıca ürün paraben içermemektedir.
Bu ürünü yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. Ben baya memnun kaldım. Ürünlerin etkisine geçmeden önce biraz saç yapımdan bahsedeyim. Saçlarım kıvırcık ve bu nedenle tel tel kabarmaya müsait. İlk önce saçlarımı şampuanından döküp güzelce yıkıyorum. Şampuan oldukça akışkan, şeffaf ve çok köpürmemektedir. Boyama işlemlerinden hasar görmüş saçlara sahipseniz bu şampuan sizin için gayet uygun. Çünkü benim saç yapımı oldukça yumuşattı. Yumuşak, ipeksi saç yapısı istiyorsanız bu şampuanı kullanabilirsiniz.
Şampuanlama işleminden sonra saç bakım kremini kullanmaya geçiyorum. Başında da paylaştığım gibi saçlarım kıvırcık olduğu için ilk önce açmakta zorlanırım. Ama bu krem ile acımadan ve zorlanmadan saçlarımı açmayı daha kısa sürede bitiriyorum.
Selesta Life Horsetail saç bakım maskesini ise henüz 1 defa kullandım. Çünkü bu maske haftada 1 veya 2 gün kullanılmaktadır. Bu maske de saçınızda ipeksi dokunuş oluşmasını sağlamakta ve gerekli ışıltıyı vermektedir. Saç maskesini saçlarınız ıslakken uygulayınız. Sonrasında 3-5 dakika beklettikten sonra güzelce yıkayınız. 
Ayrıca ürünler boyutları nedeniyle ekonomik açıdan da iyidir. Şampuan 400ml, krem ve maske ise 200’er ml’dir. 
Bu arada Cosmetica özellikle Antalya’da bir çok şubesi bulunan bir mağazadır. Antalya’da yaşamıyor ve bu ürünleri almak istiyorsanız internet üzerinden Cosmetica’nın resmi sitesinden alışveriş yapabilirsiniz. Belirtmek isterim Cosmetica güvenilirlik ve ürün tesliminde sağlamlık açısından oldukça etkilidir. Gönül rahatlığı ile internetten sipariş verebilirsiniz.

Bakımlı görünmenin yollarından birisi olan saç bakımımızı ihmal etmeyelim. 


You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.