Dekorasyonda Pembe Rengin Anlamı

.
DEKORASYONDA PEMBE RENK

Her kadının çocukken, gençken hatta olgunken bile mobilyasında, nevresiminde, arabasında, oyuncaklarında tercih ettiği, üzerine giymekten keyif aldığı, odasında duvar rengi olarak kullandığı, odasını, evini süslemek için seçtiği aksesuarların rengi değil midir pembe? Özellikle çocuk, bebek ve genç kız odalarını vazgeçilmezidir. Şuanda bile paylaştığım pembe renkli dekor resimlerini tekrar görünce içim sıcacık oluyor. Pembe de sıcak renk grubunun arasındadır. Evet her kadının bir pembe aşkı vardır. Bu nedenle pembe feminen bir renktir.

Mesela ben dekorasyonumda fuşya pembeyi rahatlıkla kullandım. Çokta sıcak bir ortam oluşturdu. İşte dekorasyon yazılarımın en başında bahsetmiştim, evimize girdiğimizde renkler bize güzel duygular vermelidir diye. Kullandığım fuşya pembe de bana bahsettiğim bu duyguları veriyor.

  • Pembe huzur ve dinginlik veren bir renktir.
  • Aşkı, sevgiyi, şirin duyguları, çocukluğumuzu hissettirir. İçimizdeki çocuğu ayakta tutan bir renktir.
  • Kırmızıya oranla agresifliği daha azaltır. Sakinleştirici etkisi vardır.
  • Kullanıldığı mekanda kişiye mutluluk hissi verir. Çocukluğumuzdaki gibi.
  • Açık renk mobilyada pembe rengi aksesuar olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Masa örtüsü olarak, banyoda havlu sepeti olarak, banyo seti olarak, küçük bir kapı önü paspası olarak ya da ne olursa, küçük bir aksesuar olarak pembe rengi hayatımızın bir kenarında tutmalıyız bence.

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.