Dekorasyonda Kırmızı Rengin Anlamı

.
DEKORASYONDA KIRMIZI RENK KULLANIMI

Kırmızı renk gerek dekorasyonda gerekse odalarımızı renklendirmek için badana boyası olarak çoğumuzun kullandığı bir renktir. Fakat duvarda tercih edersek her duvarda değil sadece bir duvarda tercih edilmelidir. Hemen hemen herkesin vazgeçilmezidir ve herkesin kırmızı olan bir eşyası mutlaka vardır. Çevremde gözlemlediğim kadarıyla böyle düşünüyorum. Mesela kırmızı renk benim en sevdiğim renktir. Ayakkabımda, kıyafetimde, takılarımda mutlaka bir kırmızı tonu vardır. Fakat kırmızı rengi dekorasyon seçimimde nedense hiç kullanmadım.

Kırmızıyı dekorasyonda dozunda kullanmak gerekmektedir. Asabiyeti çağrıştırdığı için fazla kullanıldığı zaman evde stres yaratan bir atmosfer oluşturabilir. Evin çoğunluğunda kırmızı rengi kullanmak yerine evimizi kırmızı aksesuarlarla renklendirmemiz daha doğrudur.

  • Kırmızı sıcak ve dominant bir renktir. 
  • Enerjiyi, gücü, ateşi ve aşkı temsil etmektedir. Tutkuyu arttırır.
  • Kırmızı insanların kan akışını arttırır ve metabolizmamızı hızlandıran bir renktir.
  • Kırmızı rengin hakim olduğu bir yere girdiğinizde enerjinizde artış meydana gelmekte ve  kırmızı renk kişilere canlılık vermektedir.

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.