Bahçe Dekorasyon Fikirleri

.


Bahçe Dekoru…

Evinizin önünde şöyle güzel bir bahçeniz olsa neler yaparsınız? Şöyle bir hayal edelim mi?

Ben rengarenk çiçekler ekme işlemiyle bahçemi renklendirmeye başlardım. Bir bölümüne yaz kış sağlam kalacak renkli renkli çiçekler, bir bölümüne de yetiştirmesi kolay olan sebzeler dikmek isterdim. Taze soğan, nane, maydanoz, sarımsak, biber…

Bir köşesine kullanışlı, sudan etkilenmeyecek masa ve sandalye. Üzerinde çok güzel desenli kumaşlardan dikilmiş örtü ve minderler. Masanın üzerinde de şık bir aksesuar.

Diğer bir köşede oturup kitabınızı okuyabileceğiniz, dinlenebileceğiniz salıncak. Çok abartı bir şey olmasına gerek yok. Gayet uygun fiyatlı salıncaklar bulmanız mümkün.

Bahçenize şıklık katacak toprağa saplayabileceğiniz bir kaç aksesuar. Mesela rüzgar gülü. Değişik hayvan figürleri.

Sonra, bahçenin uygun gördüğünüz yerlerinde bahçe aksesuarları, değişik saksılar, biblolar, heykeller, belki mozaik taşlar. Yeriniz varsa su akan küçük bir süs havuzu. Bu tarz havuzlar çok moda. Balkonlarda bile kullanılabiliyor.

Kısacası süsleyeceğiniz bir bahçe olsa aklınıza gelebilecek her şeyi yapmanız mümkün. Benim hayalim de oldukça genişmiş doğrusu:)

Bugün havanın güzel olmasından esinlenerek bahçe dekorasyon fikirleri verecek güzel örnekler paylaşmak istedim. Sıcak ve güneşli günde bu örnekleri incelerken içim açıldı. Umarım sizlerde beğenirsiniz. Haydi o zaman bahçemizi biraz dekore edelim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.