Paletlerle Yapılan Güzel Fikirler

Paletlerle Yapılan Güzel Fikirler

.
Paletlerle Yapılan Güzel FikirlerPaletlerle Gelen Güzellik…
Palet; sanayide çeşitli amaçlarla kullanılan geniş ve yayvan tahta, taşımada kolaylık sağlayan araç, bir dönem kullanılıp eskidikten sonra bir kenara atılan bir parça. Bu tahta parçası nasıl dekor eşyası olur değil mi? Ama oluyor. Paletlerle yapılan güzel fikirler olarak ne var neler…
Son zamanlarda ev, bahçe ve balkon dekorlarında paletlerden yapılan birbirinden farklı eşyaları kullanmak çok moda oldu. Hatta geçtiğimiz günlerde bir restorana yemeğe gittiğimizde masalarının ve koltuklarının paletlerden yapıldığını farkettim. Bence inanılmaz şık durmuş.
Bence bu dekorasyon fikrinin şöyle bir güzelliği de var. Eşyanızı herhangi bir marangoz atölyesine yaptırmanıza gerek yok. Bu paletleri temin edip üzerinde birkaç değişiklik yaparak (tekerlek takmak, rengini değiştirmek vs.) masanızı, sedirinizi kendiniz yapabilirsiniz. Bu konu üzerinde çalışmalar yapan birçok hanım sosyal medyada paylaşımlarda bulunmakta. Kendinizin yapabileceği zorlukta olan bir dekor eşyası.
Paletleri geri dönüşüm kapsamında çok farklı şekillerde değerlendirebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Bunları dilerseniz tek parça halinde kullanabilir ya da tek tek parçalara ayırarak parçalar halinde kullanabilirsiniz. Ayrıca paletleri doğal renklerine zarar vermeden tasarlayabileceğiniz gibi, önce zımparalayıp daha sonra sevdiğiniz bir renge boyayarak da bir eşya tasarlayabilirsiniz.
Bu yazımda sizlere fikir vermesi açısından birbirinden güzel, paletten yapılmış eşya modellerini paylaşmak istiyorum. 
Bu arada yemek ve içecek tarifleri, anne-bebek konularıyla alakalı paylaşımlarda bulunduğum Youtube kanalımda birbirinden farklı kendin yap projeleri bulunmakta. Dilerseniz kanala abone olarak bu fikirleri birlikte hayata geçirebiliriz.
Kendin yap projelerim içinde en favori olan Polardan Dikişsiz Yastık Yapımı için tıklayınız. Bu projenin yapılışı hem çok kolay hem de çok şık bir dekor eşyası.
Paletlerle Yapılan Güzel Fikirler – Projeler

 

Paletlerle Yapılan Güzel Fikirler

 

Paletlerle Yapılan Güzel Fikirler

 

 

 

 

 

 

 

 

Resimlerde gördüğünüz üzere palet kullanılarak en çok yapılan eşya, oturmak için sedir. Sedir balkonda, bahçede, salonda ya da oturma odasında kullanılabilen bir eşyadır. Sizlerde elinize geçen birkaç palet ile şık bir sedir yapabilirsiniz. Unutmayın ki, yaşam alanınız sizin huzur bulduğunuz, keyif aldığınız, mutlu olduğunuz önemli bir yer. Bu nedenle yaşadığınız ortamı kendinizi iyi hissedeceğiniz şekilde dekore etmeye özen gösterin.

 

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.