Çöp Şişten Vazo Yapılışı

Çöp Şişten Vazo Yapılışı

.

Vazo, Saksı ve Kalemlik Yapımı…

Kendin yap projeleri, son zamanlarda oldukça moda olan bir akım haline geldi. Artık işe yaramayan eşyalardan ya da farklı eşyaları amaçları dışında kullanarak kendin yap projesi yapımına sizlerde katılabilirsiniz. Bu sayede evlerinizin bu dekorasyon fikirleri ile renklenmesini sağlayın.

Bu blog yazımda bir kendin yap projesi olan 3. videomuz ile daha karşınızdayım. Sizlere fikir vermesi için paylaşmış olduğum bu videoları umarım beğeniyorsunuzdur. Yazımda paylaştığım bu fikri arkadaşımla birlikte düşündük ve hayata geçirdik. Bir vazo tasarlamayı düşünüyorduk. Bu projeyi hayata geçirirken vazonun dış çevresi için kullanacağımız malzemenin sıradan bir parça olmaması bizim için çok önemliydi.

Projenin üzerinde ilk önce biraz düşündük ve daha sonra vazonun dış çevresini çöp şişler ile kaplamaya karar verdik. Bizce çok zevkli bir vazo çıktı ortaya. Kullandığımız şişler, eşyaya çok otantik ve doğal bir hava kattı. Özellikle dekorunda ahşap malzemeleri kullananlar için ideal bir parça oldu.

Bu vazonun dışı için sizler dilediğiniz parçaları kullanabilir, vazonun son halini dilediğiniz gibi ilerletebilir ve yaptığınız bu eşyayı istediğiniz amaçlı kullanabilirsiniz. Fikir vermesi bizden, dekorunuza uyarlamak sizden…

Yapılışı oldukça kolay olan bu vazoyu dilerseniz kalemlik olarak da kullanabilirsiniz.

Bu arada birbirinden farklı kendin yap projelerini bulacağınız YouTube kanalıma henüz abone olmadıysanız kanala bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Şimdi gelelim çöp şişten vazo yapılışı için ihtiyacımız olan malzemelere.
Çöp Şişten Vazo Yapılışı
Malzemeler
  • Kutunun çevresini çevirecek kadar ince ve kalın çöp şiş.
  • Sıcak silikon ve tabancası.
  • Kalın naylon ip. ( makrome ipi gibi )
  • Herhangibir teneke peynir, kahve vs kutusu.
Yapılışı

Öncelikle silikon tabancanızı fişe takarak silikonun erimesini bekleyin. Daha sonra tabancayı sıkarak çıkan silikonu çöp şişlere sürün ve hızlı bir şekilde şişleri vazoya yapıştırın. Bu işlemi yaparken elinizi yakmamaya dikkat edin çünkü silikon sıcak olduğu için elinize yapıştığı takdirde çok acı verecektir. Kutunun tüm çevresini şiş ile kapladıktan sonra kurumaya bırakınız. Son olarak dışına dilediğiniz bir ipi ve aksesuarı kullanarak vazonun son halini verin.

Başka bir videoda görüşmek dileğiyle. Kolay gelsin.

Kanalımda yer alan Havludan Oyuncak Ayı Yapımı için tıklayınız. Bu projede çok kolay ve eğlenceli…
Çöp Şişten Vazo Yapılışı

 

Çöp Şişten Vazo Yapılışı

 

Çöp Şişten Vazo Yapılışı

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.