Pratik Mutfak Gereçleri

.

Biz hanımlar için mutfak değince bütün akan sular durur.

Vakit geçirmeyi en çok sevdiğimiz, kiralık bir eve bakarken ilk etapta mutfağına dikkat ettiğimiz, bayramlarda ya da aile toplantılarında bütün aile kadınlarının mutlaka sohbet etmek için tercih ettiği bölümdür. 

Salonumuzun, yatak odamızın dekoruna nasıl önem veriyorsak mutfağımızın dekoruna da bir o kadar önem veririz. Mesela ender görülmüş aksesuarları tercih ederiz. Ya da kimsede olmayan araç gereçleri.

Yaklaşık 1.5 sene önce bende evimi düzenlemeye başladığımda mutfakta işime yarayacak farklı araç gereçleri bulma peşindeydim. Nitekim de böyle eşyaları satan bir çok mağaza olduğu için aradıklarımı bulabildim.

Farklı patates saplı soyacaklar, renkli kocaman dondurma kaseleri, pipetli kavanoz bardaklar, pasta saplı bıçaklar, farklı ekmek sepetleri, sıra dışı kesme tahtaları, orijinal kaseler, güzel kek kalıpları vs. Ee ne yapalım seviyoruz böyle sıra dışı şeyleri. Mutfakta vakit geçirmeyi seviyorsak aksesuarları da bizi mutlu edecek şekilde olmasının abes olmadığını düşünüyorum.

Burada bir detayı da belirteyim tercih edeceğimiz gereçler bizi mutlu ettiği gibi kullanışlı ve işimize yarar eşyalar olması da oldukça önemli.

Bu yazı dizimi de kendimden yola çıkarak sizin de beğeneceğinizi düşündüğüm farklı mutfak gereçlerini paylaşmak için yazıyorum. 

İşte mutfaklarda severek kullanacağınız birbirinden farklı ve kullanışlı 13 mutfak eşyası…

Daha sonra sizlerle ilginç ofis malzemelerini paylaşacağım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.