Ahşap Boyama

.
AHŞAP BOYAMA NEDİR?
Halk eğitim merkezlerinde hemen hemen bütün hanımların en çok tercih edip başvurduğu, zevkle yaptığı hobilerden birisi de ahşap boyamadır. Kendinize göre bir hobi bulamıyorsanız birde ahşap boyamayı deneyebilirsiniz. İnanılmaz keyifli ve kolaydır. Ayrıca elinizde bulunan eski ahşap eşyaları değerlendirmeniz için harika bir fırsattır. 
Ahşap boyamada; boyamanız için ahşap bir obje, zımpara, akrilik boya, farklı kalınlıklarda fırçalar ve vernik kullanılmaktadır. İlk önce yapılması gereken işlem, ahşap objenizi zımparalamaktır. İyice zımparalayıp, pürüzsüz bir hal alan objemize, kuru bir bezle tozunu aldıktan sonra, 1 kat boya sürülmektedir. Kuruma işlemi bittikten sonra objemiz, çok hafif bir şekilde tekrar su zımparası ile zımparalanmaktadır. Sonrasında tekrar boyamızı bir kat daha sürüp objemiz kurumaya bırakılmaktadır. Kuruduktan sonra verniğimizi de sürerek ahşabınızı kullanmaya hazır hale getirebilirsiniz. Dilerseniz kuruduktan sonra vernik kullanmak yerine üzerinde ahşap boyama tekniklerini uygulayabilir, sonra vernik sürebilirsiniz. Renkli bir hafta sonu olması dileğiyle… KOLAY GELSİN.
You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.