Kadın Obje Değil Kadındır

.
Maalesef kadınlar günlük hayatta “At”, “yılan”, “süt” gibi bazı sözcüklere maruz kalmaktadır. Yapılan bu benzetmeleri ayrımcılığın bir çeşidi diyebiliriz. Bu sözcükleri kullanan kişiler neden kadınları bir materyale benzetme çabası içerisindeler ve yapılan bu benzetmelerle ilgili konuya nasıl dikkat kesilinir bilemiyorum. 
Grey İstanbul isimli bir ajans, kadınlar gününe özel olarak bu konuya ve çirkin benzetmelere tepki için, “Ayrımcılık dilde başlar” içgörüsünden yola çıkarak çok güzel bir sosyal farkındalık projesi hazırlamış ve sosyal medyada paylaşmışlardır. Başarılı bulduğum, çok dikkatimi çeken ve 1.036 kişinin beğendiği, 1.199 kişinin ise paylaştığı bu projeyi hemen sizlerle paylaşmak istedim.
En azından Kadın obje değil, kadındır başlıklı bu sosyal proje ile çirkin benzetmelere ciddi anlamda dikkat kesinildiğini düşünüyorum. Bu projeden için TEBRİK ediyorum. 

You may also like

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.