Vantilatör Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin?

Vantilatör Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin

.

Vantilatör

Bulunduğun ortamdaki hava akışının sağlanmasında etkili olan vantilatörler birbirinden farklı modellere ve özelliklere sahiptir. Sıcak havalarda serinlemek amacı ile kullandığın vantilatörlere işyerlerinde, evlerde ve çeşitli alanlarda ihtiyaç duyabilirsin. İhtiyacını karşılamaya yönelik en uygun vantilatöre sahip olmak için vantilatörü kullanacağın mekânın genişliğini göz önünde bulundurmalısın.

Arzum’un vantilatör modelleri arasında ayaklı vantilatörler, pervanesiz ürünler, kule tipi ürünler, duvara monte modeller, masa üstü vantilatörler, sanayi tipi ürünler olmak üzere birkaç çeşit yer almaktadır. Buna ek olarak evlerde ve işyerlerinde en çok kullanılan modellerde uzaktan kumanda, iyon üretimi ve farklı kademe ayarları gibi özellikler bulunmaktadır. Özellikle iyonizer özelliği bulunan vantilatörler buhar üretimi yapan yapısı ile bulunduğun ortama nem kazandırmaktadır.

Vantilatör Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin

Pek çok kişi tarafından yalnızca bir pervane olarak görülen vantilatörler aslında hiç de öyle değildir. Doğru seçimi yapman adına vantilatör satın alırken bazı teknik özellikleri bilmen önemlidir. Öncelikle satın alacağın vantilatör bütçene ve ihtiyacına uygun olmalıdır. Buna ek olarak kademeli olarak ayarlanabilen vantilatörler daha kullanışlıdır.

Vantilatör satın alırken mutlaka güvenilir ve servis garantisi olan markayı tercih etmelisin. Bu noktada arzum vantilatörler istediğin pek çok özelliği bir arada barındırmakta ve iki yıl garanti hizmeti sağlamaktadır. Ayrıca sıcak yaz günlerinde vantilatörleri uzun süreli kullanacağından dolayı ekonomik olması ve enerji tasarrufu sağlaması önemlidir.

Vantilatör Fiyatları

Vantilatör fiyatları vantilatörün sahip olduğu teknik özelliklere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Böylelikle her bütçeye uygun vantilatör bulmak mümkündür. İyonizer ve nemlendirme özelliğine sahip olan vantilatörler biraz daha yüksek fiyatlı olmasına karşın son derece kalitelidir. Arzum’un ekonomik ve ayaklı olan vantilatörler ise gri ve siyah renk seçeneklerine sahip olup daha uzun ömürlü ve performanslı kullanım özelliğine sahiptir. Vantilatörlerin üzerinde bulunan kontrol düğmesi sayesinde sağa ve sola salınım yapılabilmektedir. Aynı zamanda parmak girmesine engel olan yüz elli telli koruma ızgarası sayesinde vantilatörler daha güvenilir hale gelmektedir. Tüm bu özelliklere sahip vantilatörlerin fiyatları yaklaşık iki yüz lira civarında olmaktadır. Bunlardan bir üst kademede özellikleri olan ve uzaktan kumandası bulunan vantilatörler ise daha yüksek fiyatlar ile satış sunulmaktadır.

Vantilatör Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin?Uzaktan Kumandalı Vantilatörler

Arzum’un uzaktan kumandalı vantilatörler evler ve işyerleri için oldukça kullanışlıdır. İçerisinde bulunan çift pervane sistemi daha güçlü hava akışı sağlarken bu sayede daha geniş alan serin kalmaktadır. Vantilatörün üzerinde bulunan tüm uygulamalar uzaktan kumanda ile yapılabilmektedir. Bunlar içerisinde hız ayarı, zaman ayarı ve diğer pek çok fonksiyon yer almaktadır. Zaman ayarı özelliği sayesinde vantilatörler sen uyurken kapanmaktadır. Aynı zamanda vantilatörde üç kademeli hız ayarı bulunmakta ve normal, uyku ve doğal seçeneklerinden biri ayarlanarak esinti modu da ayarlanabilmektedir. Ayrıca vantilatörün performansı hiç azalmamakta, salınım özelliği bulunmakta ve güvenli kullanım ikanı sağlamaktadır.

Tag: Vantilatör Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin

Diğer yazım: Geniş Kullanımı ile Zigon Sehpa Kurtarıcınız Olsun

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.